AKTUALNOŚCI I ORGANOWE WYDARZENIA :)

W dniu 8 grudnia 2017r. odbył się w sali organowej naszej szkoły bardzo ciekawy kurs i warsztaty realizacji Basso Continuo. Kurs prowadził Prof. Marek Toporowski - wybitny kameralista i znawca muzyki okresu baroku.

W dniu 4 grudnia 2017 r. w Olszynie odbyły się Makroregionalne Przesłuchania Klas Organów. Naszą szkołę reprezentpowali Bartosz Gardziński i Piotr Zientarski

Krótki kurs strojenia organów

Przygotowujemy instrument na egzamin dyplomowy Kasi :) 8.04.2017

Organy firmy ZYCH w kościele p.w. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie

Wewnątrz instrumentu Kasia i Wojtek. Widoczne są piszczałki manuału pierwszego.

W dniach 17 - 19 marca w Olsztynie odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Klas Organów.

Piotr Zientarski z klasy Prof. Emilii Dziubińskiej otrzymał Wyróżninie

Piotr Zientarski przy kontuarze znakomitych organów Katedry olsztyńskiej

Przesłuchania w sali kameralnej. Przy organach Wojtek Łuczniewski i p. Prof. Emilia Dziubińska

Wojtek Łuczniewski, p. Prof. Emilia Dziubiśńka i Piotrek Zientarski

Andrzej przy dużych organach w sali koncertowej

Andrzej Turek ćwiczy przy dużych organach Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie.

W sobotę 4 marca 2017 r. W sali organowej naszej szkoły odbyło się nagranie do filmu biograficznego o kompozytorze Romualdzie Twardowskim. Niewiele osób wie, że Romuald Twardowski w początkach swojej drogi muzycznej był organistą w kościele św Jana w Wilnie (w tym samym kościele w którym wcześniej organistą był sam Stanisław Moniuszko ). Romuald Twardowski jest kompozytorem wielu znakomitych utworów na organy.

Prof. Piotr Grinholc opowiada o kompozytorze i gra jego utwory dla potrzeb produkcji filmowej.

W dniach 3 i 4 lutego 2017 roku byliśmy zaproszeni do ZPSM im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej 11 w Warszawie, na kurs ze znakomitym włoskim organistą, kompozytorem, pełnym włoskiego temperamentu - Ennio Cominettim :)

19 stycznia 2017r. Nasi organiści i kameraliści wystąpili na koncercie w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie

16 i 17 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się V Ogólnopolski Konkurs organowy im. Mariana Sawy.

Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów! :)

Kadra w drodze na przesłuchania

Rozpoczynamy konkurs. Wszystkich wita Hanna Sawicka P. Dyrektor ZPSM nr 4

Szanowne Jury Konkursu. Od lewej siedzą: prof. zw. dr hab. Elżbieta Karolak, prof. zw. dr. hab. Stanisław Moryto, mgr Marietta Kruzel-Sosnowska, mgr Paweł Markuszewski (sekretarz)

Wojtek Łuczniewski jeden z naszych znakomitych konferansjerów

Podczas przesłuchań

Nauczyciele organów z całej Polski

Ogłoszenie wyników konkursu. Przewodniczący Jury prof. zw. dr. hab. Stanisław Moryto

Wręczenie nagród. Bartłomiej Gardziński otrzymuje nagrodę z rąk Prof. Marietty Kruzel-Sosnowskiej, Prezes Towarzystwa im. Marian Sawy

Uczetnicy i publiczność konkursu

Po zakończeniu konkursu :)

Wizyta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego

Organy prezentuje Leszek Mateusz Gorecki - organista Katedry

6 grudnia 2016 r. w naszej szkole gościliśmy Prof. Marka Toporwskiego jedneko z najbardziej cenionych kameralistów polskich (z resztą absolwenta naszej szkoły w klasie organów prof. Marietty Kruzel-Sosnowskiej :). Prof. Toporowski prowadził wykłady na temat ornamentacji w muzyce barokowej.

prof. Marek Toporowski, prof. Emilia Dziubińska, prof. Piotr Grinholc