Budynek SzkołySala KoncertowaStypendyści MKiDN 2015Stypendyści MKiDN 2016Koncert 3.XII.2016 - Big Band Szymanowski Young PowerKoncert 3.XII.2016 Studio im. W. LutosławskiegoKoncert 3.XII.2016 Studio im. W. LutosławskiegoKoncert 3.XII.2016 Studio im. W. LutosławskiegoKoncert 3.XII.2016 Studio im. W. LutosławskiegoKoncert 3.XII.2016 Studio im. W. LutosławskiegoKoncert 3.XII.2016 Studio im. W. LutosławskiegoKoncert 3.XII.2016 Studio im. W. Lutosławskiego

AKTUALNOŚCI I ORGANOWE WYDARZENIA :)

Krótki kurs strojenia organów

Przygotowujemy instrument na egzamin dyplomowy Kasi :) 8.04.2017

Organy firmy ZYCH w kościele p.w. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie

Wewnątrz instrumentu Kasia i Wojtek. Widoczne są piszczałki manuału pierwszego.

W dniach 17 - 19 marca w Olsztynie odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Klas Organów.

Piotr Zientarski z klasy Prof. Emilii Dziubińskiej otrzymał Wyróżninie

Piotr Zientarski przy kontuarze znakomitych organów Katedry olsztyńskiej

Przesłuchania w sali kameralnej. Przy organach Wojtek Łuczniewski i p. Prof. Emilia Dziubińska

Wojtek Łuczniewski, p. Prof. Emilia Dziubiśńka i Piotrek Zientarski

Andrzej przy dużych organach w sali koncertowej

Andrzej Turek ćwiczy przy dużych organach Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie.

W sobotę 4 marca 2017 r. W sali organowej naszej szkoły odbyło się nagranie do filmu biograficznego o kompozytorze Romualdzie Twardowskim. Niewiele osób wie, że Romuald Twardowski w początkach swojej drogi muzycznej był organistą w kościele św Jana w Wilnie (w tym samym kościele w którym wcześniej organistą był sam Stanisław Moniuszko ). Romuald Twardowski jest kompozytorem wielu znakomitych utworów na organy.

Prof. Piotr Grinholc opowiada o kompozytorze i gra jego utwory dla potrzeb produkcji filmowej.

W dniach 3 i 4 lutego 2017 roku byliśmy zaproszeni do ZPSM im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej 11 w Warszawie, na kurs ze znakomitym włoskim organistą, kompozytorem, pełnym włoskiego temperamentu - Ennio Cominettim :)

19 stycznia 2017r. Nasi organiści i kameraliści wystąpili na koncercie w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie

16 i 17 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się V Ogólnopolski Konkurs organowy im. Mariana Sawy.

Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów! :)

Kadra w drodze na przesłuchania

Rozpoczynamy konkurs. Wszystkich wita Hanna Sawicka P. Dyrektor ZPSM nr 4

Szanowne Jury Konkursu. Od lewej siedzą: prof. zw. dr hab. Elżbieta Karolak, prof. zw. dr. hab. Stanisław Moryto, mgr Marietta Kruzel-Sosnowska, mgr Paweł Markuszewski (sekretarz)

Wojtek Łuczniewski jeden z naszych znakomitych konferansjerów

Podczas przesłuchań

Nauczyciele organów z całej Polski

Ogłoszenie wyników konkursu. Przewodniczący Jury prof. zw. dr. hab. Stanisław Moryto

Wręczenie nagród. Bartłomiej Gardziński otrzymuje nagrodę z rąk Prof. Marietty Kruzel-Sosnowskiej, Prezes Towarzystwa im. Marian Sawy

Uczetnicy i publiczność konkursu

Po zakończeniu konkursu :)

Wizyta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego

Organy prezentuje Leszek Mateusz Gorecki - organista Katedry

6 grudnia 2016 r. w naszej szkole gościliśmy Prof. Marka Toporwskiego jedneko z najbardziej cenionych kameralistów polskich (z resztą absolwenta naszej szkoły w klasie organów prof. Marietty Kruzel-Sosnowskiej :). Prof. Toporowski prowadził wykłady na temat ornamentacji w muzyce barokowej.

prof. Marek Toporowski, prof. Emilia Dziubińska, prof. Piotr Grinholc