Warsztaty "Budowanie robotów? Zobacz jakie to proste!"

01-03-2019

W dniach 28 lutego i 1 marca 2019 r. uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawczyniami oraz nauczycielką techniki wybrali się do Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej na Politechnice Warszawskiej na warsztaty pt.  „Budowanie robotów? Zobacz jakie to proste!”.

Zajęcia rozpoczęły się od wykładu, w trakcie którego studenci Koła Naukowego Robotyków  tłumaczyli uczniom, jak powstają roboty oraz zaprezentowali kilka zbudowanych przez siebie egzemplarzy.

W drugiej części spotkania dzieci samodzielnie łączyły podzespoły robota typu line-follower, a następnie uruchamiały go i puszczały po torze.

Głównym celem zajęć było rozbudzenie u uczniów zainteresowań związanych z programowaniem i robotyką.

Thumbnail