ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

14-10-2020

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 października 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcenie do utrwalenia sobie tabliczki mnożenia poprzez zabawę. Była to również świetna okazja dla uczniów do nadrobienia powakacyjnych zaległości w sprytnych rachunkach.

W związku z obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas 4 i 5 OSM I st. przygotowali humorystyczne rymowanki oraz plakaty związane z tabliczką mnożenia i udekorowali nimi szkołę. Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4 – 6 OSM I st. zmierzyli się z łamigłówkami matematyczno – logicznymi, opartymi głównie na znajomości tabliczki mnożenia. Ochotnicy wzięli udział w trzydniowym Internetowym Konkursie Matematyczno – Logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”.

Thumbnail